Hoşgeldiniz!

Bilgi paylaşım forum adresine hoşgeldiniz. Sizler için 7/24 güncel içerik giriyor ve girmeye devam edeceğiz. Herşey Sizin için.

Giriş yap lütfen!

Barbaros Hayreddin Paşa Gemisi Samsun Limanı’na Demirledi!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
24,729
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından denizlerdeki petrol ve doğal gaz aramalarında çalışma yürüten sismik araştırma gemisi "Barbaros Hayreddin Paşa" denizlerdeki kuvvetli fırtına beklentisinden dolayı çalışmalarına ara vererek Samsun Limanı’na demirledi.

Karadeniz’deki çalışmalarına devam eden "Barbaros Hayreddin Paşa Gemisi" denizlerdeki kuvvetli fırtına beklentisinden dolayı Samsun Limanı'na demirledi.

Bir süredir Karadeniz açıklarında sismik çalışmalar yürüten Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi fırtınadan kaçmak için Samsun Limanı'na doğru harekete geçti. Limana demirleyen Barbaros Hayreddn Paşa Gemisi'nin ardından limana ona bağlı bir platform da getirildi.

Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi

Gemi, 2021’nin sonunda TPAO envanterinde katıldı. 2 ve 3 boyutlu sismik arama yapabilme özelliğine sahip. Barbaros Hayreddin Paşa Gemisi’nin uzunluğu 84 metre, genişliği ise 21,6 metredir.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/barbaros-hayreddin-pasa-gemisi-samsun-limanina-demirledi-1706
 
Üst