Hoşgeldiniz!

Bilgi paylaşım forum adresine hoşgeldiniz. Sizler için 7/24 güncel içerik giriyor ve girmeye devam edeceğiz. Herşey Sizin için.

Giriş yap lütfen!

Uluslararası İklim Ajansına Göre Yenilenebilir Enerjideki Üretim Artışı Yeterli Değil

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
24,729
Uluslararası Enerji Ajansı(IEA) göre yıllık yenilenebilir enerji üretimi her geçen sene artsa da bu iklim değişikliğini önlemek için yeterli değil.

IEA’ya göre 2050 yılına kadar hedeflenen 0 karbon emisyonu hedefine bu hızlı gidilirse hedefin başarılamayacağını belirtti.Ajansa göre 2050 yılında 0 karbon emisyon hedefine ulaşılması için yıllık yenilenebilir enerji üretiminin artış hızının 2 kat daha fazla artmasını gerektiğini belirtti.

IEA’ya göre dünyada üretilen enerjisinin üçte birinin artık yenilenebilir enerjiden sağlandığını belirtti. Son IEA raporu ayrıca gösteriyor ki Çin, Amerika, Hindistan gibi ülkelerin yenilenebilir enerjin hızının %80’lere yaklaşmış olduğunu belirtti.

Buna rağmen son yıllardaki çalışmalar ve raporlar gösteriyor ki her ne kadar yenilenebilir enerji kullanımı gün geçtikçe artsa da kurulum maliyetleri de onunla beraber artıyor.Hala tam anlamıyla güvenilir bir kaynak olarak görülmeyen yenilenebilir enerjinin bu durumu fosil kaynaklara olan talebi de arttırmakta.Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/...r-enerjideki-uretim-artisi-yeterli-degil-1716
 
Üst